GIGABYTE CPU vodní chladič AORUS WATERFORCE 240
Kód: GP-AORUS WATERFORCE 240
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku

Doručenie do druhého dňa
na akúkoľvek adresu
Podrobný popis
AORUS WATERFORCE 240 ( with ARGB lighting display AIO liquid cooler ) New high performance pump efficiently dissipates heat from high end CPUs. AORUS ARGB lighting display. Adjustable screen orientation can be rotated 330 degrees. High performance, low-noise level, Graphene Nano Lubricant ARGB fans. Supports RGB FUSION 2.0 synchronization with other AORUS devices. Universal design for fan & pump RPM control, supports all MB brands. 5 years warranty. Radiator & Block Dimensions : 277 x 119 x 27mm Pump dimension : 82 x 82 x 74mm Radiator Material : Aluminum Block Material : Copper CPU Socket Intel 2066, 2011,1366,115x,1200, 1700 AMD TR4, AM5, AM4, sTRX4 Fan Spec : 2 x 120mm ARGB Fan Speed : 950~2150 RPM +/-10% Bearing type :Sleeve (Graphene Nano Lubricant) Air Flow : 27.63~56.47 CFM Air Pressure : 0.68~2.77 mmH2O Life Expectancy : 73,500 Hours Noise Level : 16.9~31.0 dBA Software RGB FUSION 2.0 support AORUS ENGINE support Warranty 5 Years Note *Please note If assemble in AORUS chassis model GB-AC300W and GB-AC300G must use cooler's accessary kit "r"screw to install the radiator.Dodatočné parametre
| Kategória: | Chladiče |
|---|---|
| Záruka: | 5 rokov |
| Hmotnosť: | 2.06 kg |
| EAN: | 4719331552374 |
| Herné prevedenie: | Áno |
| Intel socket 2066: | Ano |
| Intel socket 1200: | Ano |
| Intel socket 1150/1155/1156: | Ano |
| AMD socket AM4: | Ano |
| AMD socket TR4: | Ano |
| AMD socket TRX4: | Ano |
| Podsvícení: | Ano |
| Počet ventilátorů na chladiči: | 2 ks |
| Velikost ventilátoru (mm): | 120 mm |
| Průtok vzduchu (CFM): | 56,47 |
| Max. hluk (dB): | 26 - 35 dB |
| Vodní chlazení: | Ano |
| Intel socket 1700: | Ano |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
