Kód: FA401GM-RG010
Neohodnotené
Skladom (do 24h-48h) (>5 ks)
Podrobný popis
""
""
Part No90NR0NW1-M000J0
Sales Model NameFA401GM-RG010
EAN Code4711636460491
UPC Code199291460492
WEEE2.086
BASE UNITVSNR0NW1-BU1100
Marketing NameASUS TUF Gaming A14
Operating SystemNo preinstalled OS
ColorJaeger Gray
Dimension (W x D x H)31.1 x 22.7 x 1.69 ~ 1.99 cm (12.24" x 8.94" x 0.67" ~ 0.78")
Weight1.46 Kg (3.22 lbs)
ProcessorAMD Ryzen™ AI 9 465 Processor 2.0GHz (34MB Cache, up to 5.0GHz, 10 cores, 20 Threads); AMD XDNA™ NPU up to 50TOPS
ChipsetN/A
Intergrated GPUAMD Radeon™ Graphics
Discrete/OptimusMUX Switch + Optimus
GraphicNVIDIA® GeForce RTX™ 5060 Laptop GPU
Graphic Wattage1737MHz* at 105W (1687MHz Boost Clock+50MHz OC, 90W+15W Dynamic Boost)
Graphic Memory8GB GDDR7
Neural ProcessorAMD XDNA™ NPU up to 50TOPS
Panel Size14-inch
Resolution2.5K (2560 x 1600, WQXGA) 16:10 aspect ratio
Refresh Rate165Hz
Viewing Angle85/85/85/85
Panel TechIPS-level
Brightness400 nits
Contrast Ratio1000:1
SRGB %100%
Surface texture of displayAnti-glare display
Adaptive-Sync technologyG-Sync
PantoneN/A
Support Dolby Vision HDRN/A
On board memory16GB*2 LPDDR5X on board
Total System MemoryLPDDR5X 32GB
Memory SlotNo expansion possible
Memory Max.32GB
Multi-channel memory technologySupport dual channel memory technology
How to upgrade memoryNot Available
Storage1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
M.2 slots support either SATA or NVMe2
M.2 SSD Support List1TB M.2 NVMe™ PCIe® G4 SSD
2TB M.2 NVMe™ PCIe® G4 SSD
Expansion Slot (includes used)2x M.2 PCIe
LANN/A
I/O Ports1x Type-C USB 4 with support for DisplayPort™ / power delivery (data speed up to 40Gbps)
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for DisplayPort™ / G-SYNC (data speed up to 10Gbps)
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps)
1x card reader (microSD) (UHS-II, 312MB/s)
Display output1x HDMI 2.1 FRL
Camera1080P FHD IR Camera for Windows Hello
MicBuilt-in array microphone
Keyboard TypeBacklit Chiclet Keyboard Single Light
With Copilot key
*Copilot in Windows (in preview) is rolling out gradually within the latest update to Windows 11 in select global markets. Timing of availability varies by device and market. Learn more: https://www.microsoft.com/en-us/windows/copilot-ai-features?r=1#faq
Aura SyncN/A
TouchpadTouchpad
N/A
Speakers2-speaker system
Audio1x 3.5mm Combo Audio Jack
Built-in array microphone
Audio TechAI noise-canceling technology
Dolby Atmos
Hi-Res certification (for headphone)
Support Microsoft Cortana near field/far field (Microsoft service suspended in spring of 2023.)
SecurityBIOS Administrator Password and User Password Protection
Secured-core PC (Level 3)
Trusted Platform Module (Firmware TPM)
Battery73WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
Fast chargingRecharge from 0-50% in 30 minutes
PowerRectangle Conn, 200W AC Adapter, Output: 20V DC, 10A, 200W, Input: 100-240V AC, 50/60Hz universal
Required charging powerMin: 45W
Max: 100W