ASUS VivoBook Go 15 E1504TA-BQ163W, N150, 15.6˝ 1920 x 1080 FHD, UMA, 8GB, 128GB UFS 2.1, W11H
Kód: E1504TA-BQ163W
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku

Doručenie do druhého dňa
na akúkoľvek adresu
Podrobný popis
ASUS - Perfektná záruka poskytuje dodatočnú ochranu Vášho ASUS zariadenia pred nehodami. Zaregistrujte svoje zariadenie do 90 dní od kúpy.https://www.asus.com/sk/event/perfectwarranty/
| Part No | 90NB1541-M00790 |
| Sales Model Name | E1504TA-BQ163W |
| EAN Code | 4711636435253 |
| UPC Code | 199291435254 |
| WEEE | 1.43 |
| BASE UNIT | VSNB1541-BU4107 |
| Marketing Name | ASUS Vivobook Go 15 |
| Operating System | Windows 11 Home - ASUS recommends Windows 11 Pro for business |
| LCD cover-material | Plastic |
| LCD cover-color | Cool Silver |
| Top case-material | Plastic |
| Top case-color | Cool Silver |
| Keyboard color | Gray |
| Bottom case-material | Plastic |
| Bottom case-color | Cool Silver |
| Military grade | N/A |
| Touch Panel | Non-touch screen |
| Panel Size | 15.6-inch |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio |
| LED Backlit Unit | LED Backlit |
| IPS-level | IPS-level Panel |
| Refresh rate | 60Hz |
| Brightness | 250nits |
| Color gamut | 45% NTSC color gamut |
| Surface texture of display | Anti-glare(AG) display |
| TÜV Rheinland-certified | TÜV Rheinland-certified |
| Screen-to-body ratio | 84% |
| Processor | Intel® Processor N150 0.8 GHz (6MB Cache, up to 3.6 GHz, 4 cores, 4 Threads) |
| Chipset | N/A |
| Discrete/Share | Share |
| Intergrated GPU | Intel® UHD Graphics |
| Expansion Slot(includes used) | 1x M.2 2280 PCIe 3.0x2 (SSD SKU only) |
| On board memory | 8GB LPDDR5 on board |
| Total System Memory | LPDDR5 8GB |
| How to upgrade memory | Not Available |
| Storage | 128G UFS 2.1 |
| Front-facing camera | 720p HD camera ; With privacy shutter |
| Wireless | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.2 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard |
| Touchpad | Precision touchpad |
| FingerPrint | N/A |
| I/O ports | 1x USB 2.0 Type-A (data speed up to 480Mbps) 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps) 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (data speed up to 5Gbps) 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C with support for power delivery (data speed up to 5Gbps) 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Audio | SonicMaster Built-in speaker Built-in array microphone |
| Voice control | with Cortana support |
| Charger included | Included |
| Power | TYPE-C, 48W AC Adapter, Output: 20V DC, 2.4A, 48W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Required charging power | Min: 33W Max: 48W |
| Battery | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Replaceable Battery | No |
| Weight (with Battery) | 1.63 kg (3.59 lbs) |
| Weight (without Battery) | 1.47 kg (3.24 lbs) |
| Dimension (W x H x D) | 36.03 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm (14.19" x 9.15" x 0.70" ~ 0.70") |
| Built-in Apps | MyASUS ScreenXpert GlideX |
| MyASUS feature | System diagnosis Battery health charging Splendid Tru2Life Function key lock WiFi SmartConnect TaskFirst Live update AI Noise Canceling |
| Exclusive subscription offers | 3-Month GoPro Premium+ Subscription 1-Month Membership of Adobe Creative Cloud All Apps, Individual. The redemption duration from September 15, 2021 to August 31, 2026. N/A 6-Month Dropbox 500GB Subscription 1-Year ASUS Secure Auto-Backup 200GB Subscription *Available in eligible markets only. Eligibility varies by region, device, and time. Terms and conditions apply. See promotion pages for details. |
| Office | 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required. |
| Antivirus | McAfee® 30 days free trial |
| Security | Fingerprint sensor integrated with Touchpad McAfee® BIOS Booting User Password Protection Trusted Platform Module (Firmware TPM) |
| Ecolabels & Compliances | Energy star 8.0 RoHS REACH |
| Záruka | Celosvetová záruka na hardvér 2 roky, 1 rok záruka na batériový článok |
| Asus Service Hotline: | |
| SR: +421 232 162 621 |
Dodatočné parametre
| Kategória: | Notebooky a ultrabooky |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť: | 2.53 kg |
| EAN: | 4711636435253 |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
