CPU AMD Ryzen 5 8500G
Kód: 100-100000931BOX
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku

Doručenie do druhého dňa
na akúkoľvek adresu
Podrobný popis
AMD Ryzen™ 5 8500G
- Ešte lepší pre malé rozmery je náš nový kráľ cena/výkon so 6 jadrami a 12 vláknami pri TDP iba 65 W, ale s malým trikom v rukáve! 8500G postráda akcelerátory AI, ale používa kombináciu jadier Zen4 a „Zen 4c“, ktoré sú naše efektívnejšie a menšie, ale výkonom sa takmer vyrovnajú bežnému Zen4 (nezamieňať s jadrami „E“ našich konkurentov! stále skutočné jadro Zen4).
- To znamená, že 8500G, aj keď je stále schopný zvýšiť frekvenciu nad 5 GHz, v skutočnosti spotrebováva len 35 W až 42 W energie a poskytuje skvelý výkon!
- Zahŕňa naše jadro iGPU založené na RDNA3 pre neuveriteľný výkon integrované grafiky 3D a je dodávané s naším chladičom AMD Stealth! Dokonca aj naše „základné“ APU na AM5 je oveľa lepšie ako Core i5 13600.

Špecifikácie
| Technické špecifikácie | |
|---|---|
| Počet CPU jadier | 6 |
| Počet vlákien | 12 |
| Frekvencia procesora | 3.5 GHz |
| Maximálna frekvencia procesora | Až 5.0 GHz |
| L2 Cache | 6 MB |
| L3 Cache | 16 MB |
| Overclock | Áno |
| TDP | 65 W |
| Výrobní technológia | TSMC 4nm FinFET |
| Socket CPU | AM5 |
| Verzia PCI Express | PCIe 4.0 |
| Podporovaný typ pamäte | DDR5 |
| Počet kanálov | 2 |
| Maximálna rýchlosť pamäte | 2x1R - DDR5-5200 2x2R - DDR5-5200 4X1R - DDR5-3600 4x2R - DDR5-3600 |
| Grafika procesora | AMD Radeon™ 740M |
| Frekvencia grafiky | 2800 MHz |
| Počet grafických jadier | 4 |
Popis produktu bol preložený pomocou umelej inteligencie a môže obsahovať nepresnosti.
Dodatočné parametre
| Kategória: | AM5 |
|---|---|
| Záruka: | 3 roky |
| Hmotnosť: | 0.43 kg |
| EAN: | 730143316439 |
| Typ CPU: | AMD Ryzen 5 |
| Počet jader CPU: | 6 |
| Grafický čip: | AMD Radeon 740M Graphics |
| Integrovaná grafika: | Ano |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz): | 3,5 |
| Generácia CPU: | AMD 8000 series |
| Přesný model CPU: | R5-8500G |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz): | 5 |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
